Oyun Parkı, Oyuncak Çalışmaları (örnek resimler, yapılışları, malzemeleri)

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Oyun Parkı, Oyuncak Çalışmaları (örnek resimler, yapılışları, malzemeleri)

Mesaj tarafından Admin Bir Çarş. Haz. 22, 2011 8:49 pm

Tek bakılmak zorunda kalınan, çift olsalar da serbest uçuş olanağı tanınmaları gereken kanatlı yavrularımız için yapmak zorunda olduğumuz en önemli aksesuarlar oyun parkları ve benzeri oyuncaklar.

Kendiniz mümkün olduğunca doğal gereçlerle hazırlarsanız , oynarlarken bir başka zevk alacaksınız.

Aşağıda benim hazırladığı bazı ürünlerden örnekler ve yapılışları hakkında bilgiler yer almakta. Bazı resimlerde "kafes" görülse de o kafeslerimiz ilk 1-2 gün ortama alışmaları ve eğitimleri için kullanılarak kaldırılmakta, bizimle birlikte ev içinde özgür dolaşıp gereksinimlerini karşılamaktadırlar.

Saygılarımla,
Erhan

HALKALARLA DANS

Perdeciden büyük boy perde halkası (ceviz, üzeri vernikli, 4 lü paket halinde satılıyor 5 ytl civarı) ve evdeki çeşitli oyuncaklardan kanca ve çan, anahtarlıklarda büyük boy çelik halkalar.
Tahta perde halkalarını eğe veya zımpara ile çok iyi temizleyince resimdeki hali alıyor.

TAHTA MERDİVENE ÖRGÜ

Oyun ipleri vardı petshoplarda. Tırnakları takılıp zarar gelmesin diye ben öreyim dedim
Evde dağ kamplarım için bulundurduğum (sizler uçurtma ipi olarak da bilirsiniz) kınnap vardı. Önce 3'erli saç örgüsü ile 3 adet örüp sonra bu 3 ünü tekrar saç örgüsü yaparak halat oluşturdum. Resimdeki gibi oldu, ben de tahta merdivenine sardım. İstenilen şekle getirilebilir zevke göre.

BONCUKLARLA OYUN

Resimdeki malzemeler:
(Tümünü Tahtakale'deki bijuteri dükkanlarından aldım)
1. Çeşitli boyutlarda "Ağaç" boncuklar. Yalnız bu boncukların üzeri vernik kaplı, suda kaynatırsanız temizleniyorlar.
2. Çanlar (Metal ancak daha büyükleri daha güzel durur).
3. Doğal ip (Misina ya da lastik de kullanılabilir ama ben bunu tercih ettim)
4. Kancalar ( Bunlardan da çeşitli boylarda edinmek mümkün)
5. Plastik renkli halkalar (Bunları Eminönü'ndeki pazardaki bir petshopta buldum)
Gelelim tüm malzemenin fiyatına: Sadece 6 YTL. (İp 100 m. ve 2.5 YTL, fiyata dahil)
Bu malzemeyi istediğiniz dizilimde, başka şeyler de katarak (aklımda kaldı, kocaman ağaç kalemlerden de yararlanılabilir) kullanabilirsiniz.

ORMANIMIZIN GÖZDESİ: HALAT MERDİVEN

Nalburdan metresi 50 Ykr veya 1 Ytl den arzu edilen uzunlukta halat alınır.
İki adet ip, uzun yan gövdeler için, maket bıçağı ile kesilir.
Basamaklar için belirlenecek ölçüde ve istenen sayıda parça kesilir.
Her bir ipin uçları , uçurtma ipi (kınnap) ile sıkıca sarılır, aksi halde dağılma oluyor.
Daha sonra gene ip ile basamaklar gövdeye bağlanır.
Herhangi bir aşamada halatın silkelenmesi üzerindeki küçük tüylerden arındırır.
İsteyen uğraşmaz, bir parça halatı tünek olarak bir yere gerer.

Admin
Admin

Kullanıcı profilini gör http://muhabbetkusu.forumdizini.com

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

- Similar topics